Co je to Pokemon?

Film

Anime seriál vznikl jako doplněk ke hrám. Hlavní postavou je mladý trenér

Ash Ketchum. Rámcově představuje stejný příběh, jako byl použit ve hře, ale samozřejmě s množstvím příběhových odboček. Seriál má už jedenáct sezón a jejich natáčení stále pokračuje, navíc se točí různé speciály (ve kterých se Ash nevyskytuje) a filmy, obvykle zaměřené na několik legendárních Pokémonů.

Seriál se celý odehrává v jednom světě rozděleném na regiony (zatím Kanto, Johto, Hoenn a Sinnoh, Pomerančové ostrovy), ve kterém žijí společně lidé a Pokémoni již od Prehistorie. Pokémoni slouží jako domácí mazlíčci, ale i užitková

útoků se lidé i Pokémoni jen zřídka vážněji zraní a střelné zbraně jsou považovány za nebezpečné.

Pokémoni

Pokémoni jsou velmi inteligentní bytosti, které rozumí lidské řeči, ale nevyužívají toho – v seriálu je výjimka Meowth, v druhém filmu Slowking a Lugia), ve třetí filmu Entei, v jedenáctém filmu Shaymin. Někteří mají schopnost telepatie. Přesto se převážně chovají jako zvířata. Disponují mocnými útoky, jejichž množství i síla se postupem času zvětšuje, a mohou se vyvíjet, evolvovat. Tím se myslí proces, při kterém dojde během několika vteřin k významné změně vzhledu, často i velikosti, schopností a síly. Změní se také „druhové jméno“ Pokémona.